Dzień 1
1 czerwca
środa
Poczekalnia konferencyjna (platforma online)
Otwarcie Forum
Pozasądowe rozwiązywanie sporów w świetle przepisów pzp. Mediacje i inne polubowne sposoby na rozwiązywanie sporów w sprawach majątkowych pomiędzy zamawiającym a wykonawcami.
adw. Jerzy Pieróg
Wykluczenie z postępowania wykonawcy, który w wyniku zamierzonego działania lub rażącego niedbalstwa wprowadził zamawiającego w błąd lub który w wyniku lekkomyślności lub niedbalstwa przedstawił informacje wprowadzające zamawiającego w błąd w najnowszym orzecznictwie KIO.
mec. Irena Skubiszak-Kalinowska
Przerwa
Przedmiotowe środki dowodowe jako środki służące potwierdzeniu zgodności oferowanego przedmiotu zamówienia na dostawy i usługi z wymaganiami, cechami lub kryteriami określonymi przez zamawiającego w świetle przepisów pzp – wybrane zagadnienia.
mec. Zbigniew Pawlak
Rekomendacje UZP w zamówieniach informatycznych. Specyfika rynku zamówień IT i praktyczne wskazówki co do działań, jakie zamawiający powinien rozważyć na etapie planowania i przygotowywania postępowania dotyczącego dostawy sprzętu informatycznego lub wdrożenia systemu informatycznego; wpływ decyzji inicjujących proces zakupowy na dalsze losy postępowania, a następnie realizacji umowy oraz eksploatacji rozwiązań informatycznych.
Iwona Ziarniak
Kolacja
Dzień 2
2 czerwca
czwartek
Śniadanie
Poczekalnia konferencyjna (platforma online)
Złożenie oferty z rażąco niską ceną. Wezwanie wykonawcy do złożenia wyjaśnień i ocena tych wyjaśnień przez zamawiającego w najnowszym orzecznictwie KIO.
mec. Piotr Trębicki
Skuteczne powierzenie pracownikowi zamawiającego obowiązków w zakresie zamówień publicznych, których wykonanie należało dotychczas do kierownika zamawiającego. Forma i treść powierzenia.
mec. Wojciech Piórkowski
Odpowiedzialność z tytułu dfp za wydanie pracownikowi – przez przełożonego lub kierownika jednostki – polecenia służbowego naruszającego obowiązujące przepisy prawa w zakresie zamówień publicznych.
dr Ewaryst Kowalczyk
Przerwa
E-fakturowanie w zamówieniach publicznych. Rozwój Platformy Elektronicznego Fakturowania.
Michał Paćkowski
Czy każdy przypadek nienależytego wykonania umowy w sprawie zamówienia publicznego może skutkować wykluczeniem wykonawcy z postępowania? Analiza wybranych przykładów.
mec. Katarzyna Skiba-Kuraszkiewicz
Udzielanie wywiadów a składanie oświadczeń dla prasy – błędy, jakich powinien unikać kierownik zamawiającego w kontaktach z dziennikarzami. Dobry wizerunek w mediach społecznościowych. Sposoby skutecznego komunikowania się z mieszkańcami za pomocą telewizji, radia, prasy czy internetu a ustawa o dostępie do informacji publicznej.
Rafał Guzowski
Obiad
Kto, kiedy i na jaki zakres powinien wystawiać wykonawcom referencje potwierdzające należyte wykonanie zamówienia publicznego? Co powinno się znaleźć w treści referencji? Jak oceniać referencje składane przez wykonawców?
Jerzy Wysocki
Jak opracować prawidłowe klauzule waloryzacyjne do umowy o zp na podstawie art. 439 pzp? Na co w szczególności powinien zwrócić uwagę zamawiający?
Piotr Pieprzyca
Konflikt interesów jako podstawa wyłączenia z postępowania pracowników zamawiającego w świetle przepisów pzp w praktyce.
Paweł Trojan
Kolacja
Dzień 3
3 czerwca
piątek
Śniadanie
Poczekalnia konferencyjna (platforma online)
Rejestr umów powyżej 500 zł – nowy obowiązek zamawiających z sektora publicznego, obowiązujący od 1 lipca 2022 r.
Jacek Jerka
Udzielanie zamówień do progu 130 tys. zł ze szczególnym uwzględnieniem rodzajów procedur wewnętrznych (uzależnionych od wartości zamówienia) i dokumentów potwierdzających udzielanie zamówień podprogowych.
Agnieszka Szulakowska
Obowiązki sprawozdawcze zamawiającego związane z wykonaniem umowy. Raport i ogłoszenie o wykonaniu umowy w praktyce.
Michał Zastrzeżyński
Podsumowanie i zakończenie Forum
Wśród prelegentów
członek zarządu OSKZP, radca prawny, ekspert ds. prowadzenia procesów inwestycyjnych, prawa zamówień publicznych i gospodarki odpadami; szkoleniowiec i autorka publikacji;…
doświadczony praktyk; zamówieniami publicznymi zajmuje się od 1994 roku; wieloletni dyrektor wydziału inwestycyjnego; szkoleniowiec i wykładowca, kierownik studiów podyplomowych z…
Prawnik, kierownik wydziału zamówień publicznych i funduszy zewnętrznych w jednostce sektora finansów publicznych, doradca, praktyk, członek zarządu OSKZP.
Adwokat, członek Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie, Właściciel kancelarii prawnej Pieróg & Partnerzy specjalizującej się m.in. w zamówieniach publicznych.
Radca prawny, od 2010 roku partner w Kancelarii CZUBLUN TRĘBICKI. Od ponad 15 lat doradza przy projektach prowadzonych w rygorze…
Prezes KIO w latach 2013–2016; członek GKO w latach 2017–2021; były specjalista w Departamencie Kontroli Doraźnej UZP; obecnie Prezes Zarządu…